XL Japanse Bonsai boom met S-vormige stam hoogte ↕ 60 - 80 cm!

De Ficus Giseng, oftewel de Japanse Bonsai boom, komt voor in het zuiden van China en Maleisië. De Bonsai bomen met het geslacht Ficus zijn perfect voor beginners!

t.w.v. € 79,95

€ 0 Nog geen biedingen

  • XL Japanse Bonsai boom 60-80 cm gemeten incl. pot, t.w.v. € 79,95.

  • Een perfecte Bonsai foor beginners.
  • Zeer geschikt voor binnen.
  • De Ficus Ginseng is geen snelle groeier en kan dus lang binnen staan.
  • De stam wordt ieder jaar dikker.
  • De Ficus is een van de grootste plantenfamilies in het plantenrijk.

Extra tickets bijkopen voor dezelfde prijs

XL Japanse Bonsai boom

De Ficus Ginseng is een Japanse Bonsai en groeit in het prachtige zuiden van China en Maleisië.  Ginseng is de Chinese vertaling voor ‘wortel’ en het duurt jaren om de grilligheid van de wortelstronk van deze boom te vormen. De plant wordt met veel geduld gesnoeid waardoor uiteindelijk de bonsai-achtige vorm ontstaat, dit duur zeker 10 jaar. Vervolgens worden de boompjes naar Nederland geïmporteerd en daar verder gekweekt.

De Ficus Ginseng is een van de populairste soorten Bonsai voor beginners. Aangezien deze soort leeft in tropische regio's op alle continenten zijn ze zeer geschikt om als indoor-Bonsai-boom gehouden te worden. Daarnaast is deze soort geen snelle groeier en kan daarom jaren in huis gehouden worden.

De Ficus Ginseng staat het liefst op een lichte plaats maar niet in de felle zon. Hoe meer licht de plant krijgt, hoe meer water die nodig heeft, het is daarom belangrijk regelmatig water te geven zodat de kluit nooit uitdroogt. In de winter heeft de plant minder water nodig en wanneer het ongeveer 15 graden Celsius is kan de plant met rust gelaten worden. Gele, bruine of lelijke bladeren kan je weghalen.

Tijdens de winterperiode kan de Ficus Ginseng wat meer blad verliezen door de warme/zeer droge lucht in huis. Het najaar is de beste periode om de plant te snoeien, op deze manier hou je hem mooi in model. De plant wordt geleverd met een hoogte van circa 60-80 cm (gemeten inclusief pot) en de boom heeft al een mooie gekronkelde stam.