Veenpark Openluchtmuseum

Veenpark Openluchtmuseum

Veenpark Openluchtmuseum
Veenpark Openluchtmuseum
Veenpark Openluchtmuseum
Veenpark Openluchtmuseum
Veenpark Openluchtmuseum
Veenpark Openluchtmuseum
Veenpark Openluchtmuseum
Veenpark Openluchtmuseum

In het Veenpark Openluchtmuseum beleef je hoe het leven van de veenarbeiders rond 1920 eruit zag. Met de trein en de veenschuit kun je de dorpen en het hoogveengebied bezoeken. Er is iedere dag van alles te beleven. In het museumdorp Bargermond zijn de kruidenier, klompenmaker en de bakker aan het werk. Benieuwd naar het turfsteken? Dan moet je het hoogveengebied bezoeken.

Turf
Bezoek de laatste plek in Nederland waar nog turf wordt gestoken. Deze veenput is nog tot in de jaren '60 van vorige eeuw in gebruik geweest. Je gaat naar de plek waar de turfsteker zijn handarbeid verrichtte.

Activiteiten

  • Veentrein
    De veentrein brengt je, dwars door het hoogveengebied Berkenrode naar de laatste turfgraving van Nederland
  • Kruidenier
    Oud Hollands snoep is de specialiteit van deze dorpskruidenier. In het winkeltje kun je natuurlijk zelf de lekkerste snoepjes aanschaffen
  • Bakkerij
    Ben je benieuwd hoe smakbrood smaakt? Of een veenbeskoek? In de bakkerij kun je dit proeven, ze worden iedere dag vers gebakken!
  • Klompenmaker
    Nederland staat bekend om zijn houten klompen. In het veen maakten ze ze eerst met de hand, en later met een slimme machine. In de klompenmaker ben je welkom voor een demonstratie
  • Speurtocht
    Geert en Lieske zijn 2 kinderen uit het dorp Bargermond uit 1920. Zij nemen je mee op ontdekkingstocht door het dorp om samen de andere dorpskinderen te helpen met hun dagelijkse klusjes

Het Veenpark Openlucht museum is geschikt voor jong en oud. Leer in het openluchtmuseum van alles over de Nederlandse geschiedenis in dit gebied.

Kijk voor meer informatie op de website van Veenpark Openluchtmuseum.

Berkenrode 4
7884TR Barger-Compascuum

maandag
10:00 - 17:00
dinsdag
10:00 - 17:00
woensdag
10:00 - 17:00
donderdag
10:00 - 17:00
vrijdag
10:00 - 17:00
zaterdag
10:00 - 17:00
zondag
10:00 - 17:00