Met 4 personen een leuke dag in het Zuiderzee Museum!

    € 64
    € 0
    € 5 administratiekosten

    Enkhuizen (Postbus 42, 1600 AA).

    Geldig t/m 28 oktober 2018.

    Entreetickets voor 4 personen voor het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen, ter waarde van € 64.

    Voor de prijs die je per gewonnen 2-persoonsvoucher betaalt, kun je extra vouchers bijkopen! Super voordelig, je betaalt namelijk maar eenmalig €5,- administratiekosten. Zolang de voorraad strekt, kan je maximaal 2 extra 2-persoonsvouchers bijkopen.
      • In dit museum gebruik je al je zintuigen: Zie, hoor, voel, proef en ruik het dagelijkse leven rond de Zuiderzee.

      • Het Zuiderzeemuseum heeft leuke en wisselende tentoonstellingen.

      • In het buitenmuseum staan authentieke gebouwen uit het voormalige Zuiderzeegebied.

      • Voor jong en oud een leuk dagje oud, geschikt voor alle leeftijden!

      • Honden niet toegestaan.

      "Even rondje zzm met bezoek"

      17 februari 2018 - 'Na het ontbijt willen we met onze logees nog wat leuks doen. Dat wordt het binnenmuseum. Vooral studio ZZM is leuk.
      Ook kun je zelf de handen uit de mouwen steken. Er is een masterclass manden maken en zelf maakten we touw van huishoudfolie. Na afloop nog even rondkijken in de museumwinkel waar je mooie spullen kunt scoren. Blijft leuk!'

      "Prachtige geschiedenis les" - Marcus_NL1234
      8 januari 2018 - 'Met huisjes uit vele plaatsen rondom het IJsselmeer is het Zuiderzeemuseum een prachtige plek om te zien hoe het er vroeger uit zag en hoe het dagelijkse leven verliep. Met vele mensen in de dracht van toen waan je je echt even in een andere tijd. Heel leuk om rond te lopen, als je wilt neem dan de veerboot naar de ingang, dat is extra genieten!'

      "Dagje er op uit!" - Ilona855
      23 december 2017 -' Buiten en binnen gedeeltes en zowel voor jong en oud veel te zien. Zowel passief als actief. Regelmatig zijn er ook speciale thema`s. Ook zie je veel vrijwillgers gekleed in kleding van vroeger wat het uitje je nog meer in de sfeer brengt'

      Kijk voor alle reviews op de website van TripAdvisor.
      Verhaal van een rijke cultuur
      In 1932 sloot de Afsluitdijk de Zuiderzee af en kreeg het binnenmeer de naam IJsselmeer; het gedeelte buiten de dijk hoorde voortaan bij de Waddenzee. Het Zuiderzeemuseum richt zich op de geschiedenis, actualiteit en toekomst van dit gebied. De thema’s water, ambacht en gemeenschappen staan centraal. In het buitenmuseum met historische gebouwen en het binnenmuseum met thematische tentoonstellingen wordt dit verhaal zichtbaar gemaakt. Erfgoed, beeldende kunst, fotografie en vormgeving spelen hierin een belangrijke rol.

      Binnenmuseum
      Het binnenmuseum is de schatkamer van de Zuiderzee. Wisselende tentoonstellingen tonen de rijke collectie van het museum in een actuele context. Zo krijgt het Zuiderzeeverhaal ook vandaag betekenis. Met historie, fotografie, streekdrachten, design biedt het binnenmuseum voor ieder wat wils.

      Buitenmuseum
      In het buitenmuseum staan authentieke gebouwen uit het voormalige Zuiderzeegebied, zoals een kerk, een visrokerij, winkels en woonhuizen uit de omliggende vissersdorpen. Medewerkers en vrijwilligers tonen historische ambachten en het dagelijks leven van begin vorige eeuw. Iedereen kan spelenderwijs kennis maken met de handvaardigheden van toen en nu. Een aantal presentaties biedt een moderne interpretatie van traditionele technieken, materialen en thema’s, zoals het touwproject van Christien Meindertsma naast de touwslagerij.

      Het Zuiderzeemuseum is goed te bereiken met de auto en het openbaar vervoer. Met de auto bereik je het museum door rond Enkhuizen de borden 'Zuiderzeemuseum' te volgen. Reis je met het openbaar vervoer? Neem dan de trein naar het station van Enkhuizen. Je loopt in ongeveer 15 minuten naar het Zuiderzeemuseum. De looproute vanaf het station staat op borden aangegeven. Stippel je volledige route uit op de website van 9292

      Kijk voor meer informatie op de website van het Zuiderzeemuseum
      • Kijk voor reguliere openingstijden op de website van het Zuiderzee Museum.