2 tickets voor het Zuiderzeemuseum!
Maak kans op €1000 euro!

Tickets voor een dagje uit naar het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen bij Ticketveiling.nl. Mis deze Musea veiling niet en win jouw voordeeluitje met de hoogste korting!
Maak kans op €1000 euro!

  • Geldig van 30 maart t/m 27 oktober 2019.

2 entreetickets voor het Zuiderzeemuseum, ter waarde van € 32 in Enkhuizen.

  • Reserveren is niet nodig. Check wel de website van het Zuiderzeemuseum voor reguliere openingstijden.

luisweg 1
1601 MM

Zuiderzeemuseum

Bezoek het Zuiderzeemuseum en ontdek hoe het dagelijkse leven was voordat voordat de Afsluitdijk in 1932 van de Zuiderzee het IJsselmeer maakte.  Bewonder de kerk, woningen, winkels, straten en haven van toen.  Ontdek verder ook de verzameling moderne en hedendaagse uitingen van kunst en cultuur die samenhangen met de rijke tradities uit het Zuiderzeegebied. Het Zuiderzeemuseum richt zich op de geschiedenis, actualiteit en toekomst van deze omgeving.

Verhaal van een rijke cultuur

In 1932 sloot de Afsluitdijk de Zuiderzee af en kreeg het binnenmeer de naam IJsselmeer; het gedeelte buiten de dijk hoorde voortaan bij de Waddenzee. Het Zuiderzeemuseum richt zich op de geschiedenis, actualiteit en toekomst van dit gebied. De thema’s water, ambacht en gemeenschappen staan centraal. In het buitenmuseum met historische gebouwen en het binnenmuseum met thematische tentoonstellingen wordt dit verhaal zichtbaar gemaakt. Erfgoed, beeldende kunst, fotografie en vormgeving spelen hierin een belangrijke rol.

Binnenmuseum

Het binnenmuseum is de schatkamer van de Zuiderzee. Wisselende tentoonstellingen tonen de rijke collectie van het museum in een actuele context. Zo krijgt het Zuiderzeeverhaal ook vandaag betekenis. Met historie, fotografie, streekdrachten, design biedt het binnenmuseum voor ieder wat wils. Nieuwsgierig? Bekijk welke tentoonstellingen je op dit moment kunt bezoeken.

Buitenmuseum

In het buitenmuseum staan authentieke gebouwen uit het voormalige Zuiderzeegebied, zoals een kerk, een visrokerij, winkels en woonhuizen uit de omliggende vissersdorpen. Medewerkers en vrijwilligers tonen historische ambachten en het dagelijks leven van begin vorige eeuw. Iedereen kan spelenderwijs kennis maken met de handvaardigheden van toen en nu. Een aantal presentaties biedt een moderne interpretatie van traditionele technieken, materialen en thema’s, zoals het touwproject van Christien Meindertsma naast de touwslagerij.

Het Zuiderzeemuseum is goed te bereiken met de auto en het openbaar vervoer. Met de auto bereik je het museum door rond Enkhuizen de borden 'Zuiderzeemuseum' te volgen. Reis je met het openbaar vervoer? Neem dan de trein naar het station van Enkhuizen. Je loopt in ongeveer 15 minuten naar het Zuiderzeemuseum. De looproute vanaf het station staat op borden aangegeven. Stippel je volledige route uit op de website van 9292

Kijk voor meer informatie op de website van het Zuiderzeemuseum