MergelRijk, een leuk en leerzaam dagje weg voor het hele gezin!

€ 34
€ 0

€ 5 administratiekosten

Geldig voor 2 volwassenen en 2 kinderen.

Valkenburg (Daalhemerweg 31a, 6301 BJ).

Geldig t/m 31 december 2017.

Familieticket voor MergelRijk (t.w.v. € 34).

Het maken van een eigen mergelsouvenir.
Geldig voor 2 volwassenen en 2 kinderen (4 t/m 12 jaar).
    • MergelRijk is een bijzondere, eeuwenoude mergelgroeve (grot).

    • Met onder andere levensgrote mergelbeelden, prachtige zandsculpturen, interessante filmpjes en unieke kunstwerken.

    • Kinderen krijgen een leuk doe-boekje met speurtocht en diploma.

    • Er is veel te zien en te beleven voor jong én oud.

    • In de gezellige brasserie (gevestigd in een groeve) kun je van wat lekkers te eten en drinken genieten.

    "Leuk en leerzaam" - Ivo1975
    5 maart 2017 - "Erg leuk om te bezoeken. Leerzaam voor zowel ouders als kinderen. Leuk detail: Je eigen blokje mergel bewerken en meenemen naar huis!"

    "Schitterend" - Marion K
    30 januari 2017 - "Ontzettend mooie grot met allerlei uitgehakte afbeeldingen. Zeer de moeite waard. Na afloop koffie en heerlijke vlaai ( een leuk souveniertje van mergelsteen gekocht) in het aangrenzende restaurant."

    "Leuk in grotten!!!" - Hans L
    7 januari 2017 - "Vandaag 7-1-17 hier geweest met onze dochters. We waren nog nooit in de grotten geweest. Leuke route gedaan met opdrachten, en we mochten zelf ook iets uit Mergelsteen houwen. Het is best een aardig lange maar wel leuke route door de grotten. Aan het einde krijgen de kinderen een diploma voor de vragen met oplossing.
    De temperatuur in de grot is zeer aangenaam +/- 16°C, buiten was het -1
    In de grot zie je ook veel beelden die men gemaakt heeft, zelfs de Nachtwacht is nagemaakt!"

    MergelRijk, de leukste grot van Valkenburg
    Zin in een leuk en leerzaam dagje weg? In de sprookjesachtige setting van een eeuwenoude mergelgroeve beleef je op een indrukwekkende wijze alles over de veelzijdige historie van de Limburgse grotten. Dit wordt uitgebeeld met levensgrote mergelbeelden, prachtige zandsculpturen, interessante filmpjes en unieke kunstwerken. En het leuke is: je mag in de workshopruimte zelf een kunstwerkje van een blok mergel maken.

    Kids
    Kinderen kunnen zich naar hartenlust vermaken in MergelRijk. Met het leuke doe-boekje inclusief speurtocht kunnen ze de grot spelenderwijs ontdekken. Ze kunnen onder andere fossielen zoeken in de groeve, tekenen in mergelstof en op zoek gaan naar de Vuursteenvreter. Kortom: een leuk, leerzaam, creatief en spannend dagje weg!

    Brasserie
    Geniet van wat lekkers te eten en drinken in een echte groeve! De brasserie staat bekend om haar broodjes met grottenham, grottenbier, Limburgse vlaai en heerlijke koffie. Zit je liever buiten? De brasserie heeft ook een gezellig buitenterras.

    Kijk voor meer informatie op de website van MergelRijk
    De 100 jaar oude modelsteenkolenmijn die je naast MergelRijk vindt is ook zeker een bezoekje waard. In de mijn ervaar je hoe de mijnwerkers in de vorige eeuw hun brood verdienden en leer je meer over deze harde ondergrondse wereld. Kijk voor meer informatie en de tarieven op de website van Steenkolenmijn Valkenburg
    • Kijk op de website van MergelRijk voor de actuele informatie en de openingstijden.